¨FrMsN¨
hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün Uf4haxp96

hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün K-352495-welcome_ho%C5%9Fgeldiniz_yaz%C4%B1s%C4%B1_hareketli
¨FrMsN¨
hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün Uf4haxp96

hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün K-352495-welcome_ho%C5%9Fgeldiniz_yaz%C4%B1s%C4%B1_hareketli
¨FrMsN¨
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

¨FrMsN¨

FrMsN

AnasayfaExceLLenT FoRuMLatest imagesKayıt OlGiriş yap

hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün

YazarMesaj
EsLeX 
Administrator
Administrator

Rep Puanı : 407
Başarı : 0

hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün Empty
MesajKonu: hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün   hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün Icon_minitimeC.tesi Ağus. 15, 2009 8:09 pm

Dostlarım bu program hakkında bir çok yorum yapılmış.ve %86 sı
başarılı olmuş.ve kimi benim gibiler başarılı olamamış.
çünkü onlarda bu programın CD ye Yada DVD ye nasıl yazılacanı bulamamış.
Eğerki siz bunu iyice okuyup ne yapılması gerektiğini anlarsanız.
Başarılı olamama gibi bir şansınız ortadan kalkacak.
Yani HDD nizi ilk günkü haline geri getirebilirsiniz.
kaç kere format attıysanız.HDD bazı kalıntıları kalıyor.
ve buda HDD yi olumsuz yönde etkilediği için.
HDD nin ömründen yiyiyor.
Bu program sayesinde öyle bir sorunda kalkıyor.
ve geri dönüşüm kutusunda sildiklerinizi geri getiren
programlarda işe yaramaz.
çünkü HDD sıfır oluyor.
işte bu program sayesinde.
HDD yenide doğuyor.Fabrika çıkış halini alıyor.
Hatta dendiğine görede BADSECTOR olayını bile olabildiğince en alt
seviyeye çektiğini ve kimileride BEDSECTOR
olayının tamamen kaybolduğunu.
Ve harddiskten gelen seslerin yok olduğunu.
söylemişler.

ALINTI EKLİYORUM----------------------------------------------------
Arkadaşlar bu pro ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,aldığım abi çok peşinde koşturttu ama sonunda aldım ve kendi westerndigital 200 gb lık harddiskimde kullandım ve sonuç mükemmel bu programı 2 yıl önce verdiği adamın şuan yazıcıoğlunda iş yeri varmış ve oradaki bütün arızalı h.diskleri 5 $ dan alıp bu pro ile düzelttikten sonra satış fiyatını siz düşünün ve bu kişi bilgisayardan hiç anlamıyor sadece işi bu,normalde maxtor firmasının yıllar öncesi yazılımı ama bütün h.diskleri görüyor ,şuan piyasada bulabileceğinizi sanmam.

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN SON BİR AÇIKLAMA DAHA İLAVE EDEYİM BU PROGRAM BİR FORMAT PROGRAMI DEĞİLDİR,FORMAT EN ÇOK 1 SAAT SÜRER VE YÜZEYSEL OLARAK ÜZERİNE YENİ BİLGİLER YAZILANA KADAR SİLİNDİ GÖZÜKÜR,BUNUNLA İSE HARDDİSKİNİZE SIFIR YAZILIR YANİ HERŞEYİYLE SIFIRLANIR TERTEMİZ OLUR HATTA DAHA ÖNCE HARDDİSKİNİZDEN ZAMANLA SES GELMEYE BAŞLAR YA İŞTE O SESLERİN DAHİ KESİLDİĞİNİ VE SESSİZ ÇALIŞTIĞINI GÖRÜNCE SİZDE BENİM GİBİ %100 EIRIRSINIZ EVET BU GERÇEK YANLIŞ DUYMADINIZ...
------------------------------------------------------------------------

CD versiyonu... İndirin >>> [Linkleri görebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Kanka.net üyesi olmak için burayı tıklayınız.] <<<

Bu programı indirip WİNRAR dosyası olarak geliyor.
içindedende bir WİNRAR İSO dosyası daha çıkıyor.ve bunu nero vasıtası ile İSO formatında CD ye değilde DVD ye yazdırın arkadaşlar.
Başka bir yerde arkadaşımız demişki.
Ben bunu ilk CD ye yazdırdım fakat başarılı olamadım.
Oda bir yerde okumuş DVD ye yazdırın.
ve bu sefer başarılı olmuş.

Bu dosya aslında 75 MB açılınca yaklaşık 2 GB gibi bir yer kaplıyor.ve bu işlem bitiyor.

Şimdi
biostan boot ayarını PC nin açılşında CD ROM'u görecek şekilde değiştiriyoruz. ( bazı bilgisayarlarda DEL,F8,ESC.... gibi tuşlarla da seçilebiliyor.) eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan yer. (cd-rom seçeneğinin harddiskten önce olması yeterli).

sonra bu DVD yi tamir edeceğimiz hard diskin bulunduğu pc ye yerleştiriyoruz. ve bilgisayarımız açıyoruz.
şimdi ekrana çıkacak ifadeleri göstereyim......

Starting Caldera Dr-Dos....

araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

burada cd den çalıştırdığımız için (C) yi seçiyoruz
sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz

burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif)

kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçenek olan bir ekran açılıyor
En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin
çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz.
!!!!!! önemli !!!!!!
eğer hdd nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. daha hızlı yapıyor.
artık işimiz neredeyse bitti.
sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin
açılan ekrandan 3. sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın.
!!!! eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz.

veeeeeeeeeeee daha sonra bir sigara yakıp uyuyorsunuz.
sabah kalktığınızda (eğer harddisk çoook büyük değilse 5-10 saat içinde yapıyo) cillop gibi bir harddiskiniz olacak
hadi geçmiş olsun.

ÖNEMLİ BİR UYARI: HARDDİSKİ SIFIRLARKEN PROGRAMI DURDURMAYIN.

emeğe saygı
https://frmsn.yetkin-forum.com

hard disk inizi fabrika ayarlarına döndürün
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sabit Disk Üzerinde Linux İçin Yer Açmak
» Sabit Diskler ve Sabit Disk Denetleyicileri