¨FrMsN¨
BaŞak Burcunda Uf4haxp96

BaŞak Burcunda K-352495-welcome_ho%C5%9Fgeldiniz_yaz%C4%B1s%C4%B1_hareketli
¨FrMsN¨
BaŞak Burcunda Uf4haxp96

BaŞak Burcunda K-352495-welcome_ho%C5%9Fgeldiniz_yaz%C4%B1s%C4%B1_hareketli
¨FrMsN¨
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

¨FrMsN¨

FrMsN

AnasayfaExceLLenT FoRuMLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BaŞak Burcunda

YazarMesaj
Aladar
Administrator
Administrator
Aladar

Rep Puanı : 332
Başarı : 0

BaŞak Burcunda Empty
MesajKonu: BaŞak Burcunda   BaŞak Burcunda Icon_minitimePtsi Ağus. 10, 2009 8:04 am

Gelişimsel Hedefi;

Saflık Başak burcunun hedefi budur. Başağın hedefi kendi potansiyelinin en üst en arıtılmış düzeyine çıkmaktır. Onun "saflığı" bir yaşam tarzıdır ve bildiği en üst gerçeğin dışında hiçbir şeyden etkilenmeyen bir düşünce kalitesidir. Tek kelimeyle Başağın hedefi kusursuzluktur.

Önemli özellikleri;

Başak burcunun ana kaynağı mükemmellik duygusudur. Olabileceklerin algısıdır. Ayrıca gerçeklerle ilgili kılı kırk yaran vicdanlı bir dürüstlüğü vardır. Bu ikisinin arasındaki gerilim mükemmel ve gerçek Başağın büyümesini hızlandırır ve yönlendirir. Ne elde ederse etsin daha fazlasını ister daha fazlası olduğunu bilir. Acımasızca ve çoğu kez zekice etkin taktiklerle kişisel gerçekliğini daha da kusursuz motiflere dönüştürür.

Başak kendisine içsel olarak bakar parlatılabilecek özelliklerini bulur ve bunları dünyaya sunar. Bir başka deyişle kendisinin neredeyse kusursuzlaştırabilecek yönünü bulur. Sonra bu nitelikle radikal olarak özdeşleşir. Bir anlamda niteliğin hizmetçisi olur. Örneğin Başak belki bir yazardır. Yazarken "benliğinin en iyi tarafını" yaşadığını hisseder ve böylece sürekli yazar. Daima kelimeleri dünden daha ekonomik ve akıcı olarak okumaya özen göstererek sitilini güzelleştirir.

Dikkat!

"İşte idealim bu. Eğer çılgının biri olsaydım... hayatım şöyle olabilirdi. Ama öte yandan ben böyleyim... Biri bana yardım etse iyi olurdu." Kusursuzluk zorlu bir öğretmendir ve gölgesi sakatlayıcı yok edici öz eleştiridir. Başak kendini kabul etmeyi ve affetmeyi öğrenmek zorundadır. Aksi taktirde sıkıcı bir şüphe ve kendini kısıtlama çizgisine girer. Bu zehre yenik düşerse kısa sürede bir başka negatifliğin tehdidi altına girer; eleştiricilik alaycılık ve çevresindeki herhangi bir şeye ( veya her şeye ) karşı olumsuzluk

Aşk!

Başak aşk ilişkilerinde iki özelliğe önem verir; Gerçeklik ve büyüme azmi. Kendisi bu kelimeleri kullanmayabilir ama sevgilisinde bu iki özellikten biri kaybolursa kısa süre sonra Başak da ortadan kaybolur.

Gerçekçilik adı altında mantık kıvrak zeka sabır ustalık ve belki hırs gibi özellikleri sayabiliriz. Bir başka değişle gerçekle yaşamamıza yardımcı olan tüm özellikleri.

Büyüme azmi; Bu Başaksal gereksinimin altında dürüstlüğü eleştiriyi zarafetle ve şükranla kabullenme kapasitesini ve kötü alışkanlıklarımızı değiştirmek için somut bir gayret gösterme gönüllülüğünü buluruz.

Başağın sevgisinin sürmesi için sevginin sürekli değişmesi ve gelişmesi gerekir. Ortaklaşa projeler detaylı bir şekilde keşfedilmesi gereken yeni fikirler gelecek için planlar sunan bir sevgiliye yanıt verir. Hayatında bir kez boş ihtişamın peşine düşebilir ama bu uzun sürmez. Biraz deneyimden sonra ilgilendiği insan güvenilirliğini kanıtlamadan o insanı hayatına sokmaz.

BaŞak Burcunda
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BAŞAK ÖZELLİK
» Yay Burcunda
» KoÇ Burcunda
» OĞlak Burcunda
» Akrep Burcunda